poniedziałek, 13 października 2014

Begin with possibilities.../ Zacznij od tego co możliwe

Begin with possibilities, ignore the limitations.
Zacznij od tego, co możliwe. Zignoruj ograniczenia


Jak zacząć? Najlepiej małymi kroczkami. Wypisując sobie to, co jest możliwe na dzień dzisiejszy do spełnienia. Z każdym kolejnym dniem będzie się okazywać, że lista nam rośnie :) A w chwilach kryzysu, w razie jakichkolwiek wątpliwości, pamiętajcie, że najlepszym sposobem na to, by coś zrobić, to po prostu to zrobić :) Nie ma złotego środka.
Wystarczy podjąć decyzję, a odpowiedź na to JAK to zrobić/ osiągnąć przyjdzie sama :):)


To taka tytułem wstępu do posta o tym jakie znaczenie ma dla mnie ten blog, dlaczego go prowadzę i czym jest dla mnie tworzenie. A wszystko to za sprawą miłej niespodzianki, którą zgotowała dziś dla mnie bluefairy :)

Mianowicie zaprosiła mnie do zabawy:

Zabawa ta zmusiła mnie do pewnych przemyśleń o tym jak zaczynałam i dlaczego w ogóle podjęłam decyzję o pisaniu tego bloga. Pomimo tego, że blog powstał już 4 lata temu, dopiero z początkiem tego roku zaczął żyć :) Włożyłam w niego mnóstwo energii i serca. Cały czas pracuję nad jego rozwojem, przy okazji - co chyba najbardziej przyjemne, poznaję wiele ciekawych i kreatywnych osób. Jedną z tych osób jest właśnie wyżej wspomniana Niebieska Wróżka, czyli bluefairy,  której jeszcze raz dziękuję za wyróżnienie :)

~~~~~~~~~~

A teraz pytania

1. Nad czym obecnie pracuję?
W tej chwili myślę bardzo intensywnie nad projektem dla znajomej, która wymarzyła sobie kolczyki-koty. Raz już zabrałam się nawet za działanie, ale po stworzeniu jednego kota, stwierdziłam, że to jednak nie to. W dodatku drugi element (metalowy kotek), którego także zamierzałam opleść koralikami gdzieś się zapodział. No tak to już chyba jest z tymi kotami, że chodzą własnymi ścieżkami...;p Zdążyłam już jednak zamówić kolejne, także może wkrótce uda mi się je ujarzmić ;>
W kolejce czeka jeszcze parę zamówień, ale to z rodzaju tych mniej skomplikowanych. Chciałabym mieć więcej czasu, dodatkową parę rąk i sokoli wzrok...tylko i aż tyle ;)

2. Czym moja praca różni się od innych?
Właściwie niczym. Praca - jak każda inna (oczywiście ta w tematyce rękodzieła), wymaga poświęcenia, czasu, wytrwałości i cierpliwości. Przede wszystkim jednak ogromnego zaangażowania i serca. Wszystko inne to technika i doświadczenie, a to zdobywa się przecież z czasem. Trudno natomiast porównywać do siebie prace wykonane różnymi technikami (np. decoupage, szycie, sutasz, tkactwo...). Jeśli natomiast chodzi o moje PRACE, czyli to, co wychodzi spod moich rąk, to oczywiście różnią się one od innych prac tym, że są po prostu moje :)

3. Dlaczego tworzę i piszę bloga?
Piszę odkąd tylko pamiętam. Kocham pisać. Piszę wiersze, opowiadania, artykuły. Dlaczego tworzę? Hmm...są takie słowa w moim życiu, które mają ogromne znaczenie. Jest to miłość, dom, rodzina, przyjaciele oraz pasja. Czuję, że jeśli któregoś z nich w jakiś sposób by zabrakło, mogłabym nagle stracić równowagę. Nie potrafię inaczej...pasja to moje drugie imię. Uważam, że albo robić coś na 100% albo wcale. Owszem, w taki sposób łatwo można się sparzyć, ale wolę sparzyć się 100 razy niż ani razu nie przeżyć czegoś od początku do końca...
Bloga prowadzę z potrzeby podzielenia się z innymi swoimi spostrzeżeniami i tym, co udaje mi się stworzyć za pomocą paru koralików, sznurka sutasz, igły i nici. Możliwość wymiany zdań z innymi na łamach bloga niezmiennie mnie inspiruje i motywuje do dalszego działania :)

4. Jak wygląda mój proces tworzenia?
Najczęściej zaczyna się od filiżanki gorącej kawy z mlekiem :) Potem zaczynam grzebać :> (oczywiście w kartonach z koralikami). Zwykle w głowie mam już nakreślony wstępny plan. Wiem mniej więcej co chcę osiągnąć, jaka to będzie forma kształt i kolor. Nie robię jednak niczego w pośpiechu (chyba, że dotyczy to zamówienia do czegoś, co już raz wykonałam - wtedy idzie raz, dwa pięć. Przyznam od razu, że nie przepadam za tego typu zleceniami, bo nie wymagają kreatywnego myślenia; nie wnoszę do nich nic nowego...) Zazwyczaj daję sobie czas sam na sam z koralikami i sznurkami, oglądam każdą fiolkę koralików z osobna, czasem coś dodaję, innym razem z czegoś rezygnuję. Najbardziej lubię, gdy efekt końcowy zaskakuje mnie samą :)


Do zabawy nominuję:

1. Anię (MamaMi) z bloga improwizujac
2. mrumru z bloga W pokoju na poddaszu
3. Annę z bloga casaalmaredomnadmorzem

Dziewczyny! Wasze blogi są wyjątkowe - tak, jak wy same. Mimo, że każda z Was zajmuje się tworzeniem w zupełnie innej dziedzinie, wszystkie jesteście dla mnie ogromną inspiracją. Z wielką chęcią przeczytam Wasze odpowiedzi na powyższe pytania :)
Zapraszam do zabawy!

4 komentarze:

 1. To teraz będę miesiąc myślała nad odpowiedziami. :)
  Bo lubię się porządnie zastanowić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hehe ale jestem ciekawa co tam naskrobiesz ;)

   Usuń
 2. Cieszę się, że dołączyłaś do zabawy, bo ogromnie miło czytać co napisałaś. Musisz koniecznie pochwalić się jakimś swoim wierszem, jestem ich ogromnie ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączenie do zabawy to była dla mnie czysta przyjemność :) Fajnie jest od czasu do czasu zrobić sobie rachunek sumienia i popytać samego siebie o to, co ma dla nas znaczenie, dlaczego robimy to,co robimy...dlatego dziękuję, że zaprosiłaś mnie do Creative Blog Tour :) A wierszami podzielę się jak tylko jakieś wygrzebię...a może nawet napiszę coś świeżego ;)

   Usuń