wtorek, 15 lipca 2014

Soutache and streetwear

Zwykle spotykam się z opinią, że biżuteria soutache należy do biżuterii eleganckiej i wytwornej. Z jednej strony zgadzam się z tym, z drugiej - niekoniecznie ;) Jest to rzecz względna, bo jak wiadomo styl rzeczy tworzonych ręcznie będzie zależał od samego autora. Dlatego też zarówno biżuteria wykonywana techniką soutache, jak i każdą inną techniką może być elegancka i wytworna jak i prosta, klasyczna i z przeznaczeniem do noszenia na co dzień. Poniżej przedstawiam Wam kolczyki, które powstały przy okazji prowadzonych przeze mnie warsztatów. Ostatecznie pozbyłam się tylko kwiatuszków, by nadać im bardziej uproszczony i neutralny styl. Moim zdaniem wspaniale pasują do jeansowej koszuli, jasnych sweterków, szarej tuniki, kapelusza...jednym słowem kolczyki sutasz w wydaniu streetwear'owym ;)


// It is said that soutache jewellery is rather elegant and sophisticated. I agree and disagree with that at the same time. In my opinion the style of the handmade jewellery depends on the author so it can be elegant and sophisticated or very simple and casual. Here you have some pictures of the outfit that in my opinion go pretty well with the earrings I made during the workshop. 
Od razu zaznaczam, że te akurat kolczyki nie są "idealnym" zestawieniem do stylu streetwear'owego. Chciałam tylko podkreślić, że soutache może mieć szerokie zastosowanie, przeznaczenie. W kolejnym poście postaram się umieścić coś typowo codziennego ;) // I must say that those specific earrings were not made for the streetwear outfit. (I made them during workshop). However, I just wanted to mention that soutache jewellery can be very elegant but casual as well. More streetwear soutache in the next post ;)

4 komentarze:

 1. Świetne! Podzielam Twoje zdanie, że sutasz może być dopełnieniem codziennego stroju, a nie tylko na specjalne okazje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) No pewnie. Sama robisz (z tego co zauważyłam) najczęściej w stylu gotyckim, czyli mrocznym i raczej eleganckim, ale nie byłoby problemy gdybyś miała zrobić mniej eleganckiego, takiego na co dzień, prawda? ;) Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Teraz chyba wszystko jest względne, zwłaszcza od kiedy moda miesza konwencje, w końcu kiedyś nie do pomyślenia było założenie adidasów do garnituru czy klapek do sukienki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz absolutną rację. Adidasy do garnituru kiedyś - totalny obciach i brak kultury. A teraz, tak jak wspomniałaś wszystko jest względne. I ja osobiście bardzo lubię tę względność. Ciężko byłoby stworzyć coś nowego będąc ograniczonym zasadami ;)

   Usuń